Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Radia samochodowe przede wszystkim

Firma Blaupunkt to niekwestionowany pionier, jeśli chodzi o produkcję radioodbiorników samochodowych. Już w 1932 roku zaprezentowała pierwsze radio samochodowe w Europie- Blaupunkt AS 5, a 20 lat później pierwsze na świecie radio samochodowe z odbiornikiem fal ultrakrótkich (FM). Kilka lat później użytkownicy mogli cieszyć się pierwszym na świecie radiem stereofonicznym marki Blaupunkt.

Kolejny sukces przyszedł w 1986 roku wraz z premierą radia Blaupunkt Bremen SQR 46. Współczesna wersja tego kultowego sprzętu car audio Bremen SQR 46 DAB- z innowacyjnymi funkcjami w zakresie odtwarzania dźwięku cieszy się uznaniem szczególnie wśród właścicieli odrestaurowanych aut z końcówki ubiegłego wieku.

Dzięki inwestycjom w ciągły rozwój i podążaniu za najnowszymi technologiami firma do 1999 roku sprzedała 100 mln sztuk swoich radioodbiorników samochodowych, zostawiając konkurencję daleko w tyle.

Sprzęt car audio i nie tylko

Obecna na polskim rynku od 1993 roku marka Blaupunkt słynie z urządzeń gwarantujących czyste brzmienie dźwięku. Oferuje niezawodny sprzęt car audio, a więc radia samochodowe, rejestratory video i stacje multimedialne. Do tej kategorii należą również głośniki, wzmacniacze, tuby i skrzynie basowe. Jako producent sprzętu muzycznego firma proponuje głośniki bluetooth w wielu wzorach i kolorach, soundbary i profesjonalne systemy audio z funkcją karaoke. Na uwagę zasługuje wiele modeli radioodbiorników, a wśród nich klasyczne boomboxy, wieże Hi-Fi, radia domowe i radiobudziki.

Jako jedna z najbardziej znanych firm produkujących urządzenia elektroniczne Blaupunkt nie koncentruje się wyłącznie na multimedialnym sprzęcie samochodowym i domowym. Dysponuje znacznie szerszym asortymentem produktów. Składają się na niego systemy nawigacji, rowery, pojazdy elektryczne i oświetlenie LED. Marka z powodzeniem wprowadza na rynek mały i duży sprzęt AGD. Obok suszarek do włosów, mikserów czy blenderów wytwarza frytkownice beztłuszczowe, czajniki i wyciskarki wolnoobrotowe do owoców.