Behringer

W konserwatorium Roberta Schumanna w Düsseldorfie, Behringerstudiował inżynierię dźwięku oraz grę na fortepianie i stwierdzając, że uniwersytet ma zbyt ubogie wyposażenie by prawidłowo uczyć się i analizować wszelkie składowe, rozpoczął budowanie swoich własnych urządzeń.

Inni uczniowie i koledzy po sukcesach przy projektowaniu urządzeń zaczęli prosić o budowę coraz większej ilości urządzeń i tak właśnie rozpoczęły się początki Behringer Inc.

Jego wyjątkowy zmysł inżynierski skupiał się głównie na procesorach studyjnych audio, systemach redukcji hałasu i kompresorów.

W niedługim czasie później oferta obejmowała już szeroki asortyment wzmacniaczy PA, wzmacniaczy gitarowych, głośników, stomboxy, interfejsy nagrywania, mikrofony, gitary, sprzęt oświetleniowy, płyty mikserskie, pianina cyfrowe oraz wiele więcej. Kuszące dla klientów marki Behringer była wysoka jakość oferowanych produktów w bardzo niskiej cenie co stało się zapalnikiem do przekazywania pozytywnych opinii o produktach i szybkim rozwojem firmy.

Początkowo produkty Behringerprodukowano w Willich w Niemczech lecz duża część elementów składowych sprzętu była produkowana w Chinach co spowodowało, że by obniżyć koszty produkcji trzeba było przenieść tam właśnie fabryki a finalnie siedzibę firmy do Hong Kongu by jak najlepiej nadzorować i rozwijać jakość produkcji innowacyjnych produktów.

Obecnie Behringer jest czołowym producentem wszelkiego sprzętu muzycznego na świecie.