Odtwarzacze CD/DVD/USB APART

Firma Apart zadbała również o wyspecjalizowane multi-źródła sygnału audio oferujące łączność z internetem oraz bezpośrednie sterowanie z aplikacji na urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS. Osobne urządzenie, pracujące jako źródło sygnału audio, jest często nieodłącznym elementem profesjonalnego systemu nagłośnienia. Jednak prawdą jest też fakt, że jeśli szukamy prostej funkcjonalności tego typu, to możemy ją znaleźć wbudowaną w niektóre wcześniej wspomniane wzmacniacze (szczególnie wzmacniacze miksujące i przedwzmacniacze).

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

BIAMP – PMR4000RMKIII Wielofunkcyjny odtwarzacz muzyki

2 421,00 
PMR4000RMKII jest wielofunkcyjnym odtwarzaczem muzyki. Zintegrowany tuner FM z RDS, radio internetowe, UPnP i odtwarzacz USB pozwalają wybrać ulubione źródło muzyki.

BIAMP – PCR3000RMKIII Odtwarzacz CD/USB/SD

2 514,00 
BIAMP - APART PCR3000RMKIII jest profesjonalnym, wielofunkcyjnym odtwarzaczem CD/USB/SD z wbudowanym tunerem FM oraz systemami RDS i DAB+.

Odtwarzacze ApartJednak przechodząc do rzeczy. Pierwszy model - PMC1000MKII - jest prostym urządzeniem zawierającym w sobie najbardziej podstawowe funkcje jakie powinno posiadać źródło dźwięku. Umożliwia on odtwarzanie muzyki z najbardziej popularnych nośników danych poprzez odtwarzacz CD oraz wejście USB i czytnik kart SD, które są obecne zarówno na przednim jak i tylnym panelu urządzenia. Sterowanie odbywa się na froncie przy użyciu przycisków oraz ekranu LCD. Kolejny model stanowi funkcjonalnie rozszerzenie poprzedniego urządzenia. PCR3000MKIII został wyposażony w tuner FM oraz DAB+, które obsługiwane są z poziomu drugiego ekranu LCD, gdyż urządzenie jest podzielone na dwie strefy, gdzie ta pierwsza zajmuje się tym wszystkim, co stanowiło całość funkcji modelu pierwszego. Dodatkowo możemy przesyłać muzykę bezpośrednio z dowolnego urządzenia wyposażonego w możliwość połączenia poprzez bluetooth. PCR3000MKII posiada ciekawe rozwiązanie zapobiegające ciszy w momencie, gdy skończą się piosenki na pendrive, karcie SD lub płycie CD. Gdyby taka sytuacja nastąpiła, to urządzenie automatycznie przełączy się na radio FM zapewniając tym samym ciągłość grania muzyki. Teraz kilka słów do obu powyższych modeli. Na ich tylnym panelu znajduje się przełącznik wyboru trybu pracy - Cue lub Auto-Play. W trybie Cue, po włączeniu urządzenia należy ręcznie uruchomić odtwarzanie muzyki, natomiast tryb Auto-Play gwarantuje niemal natychmiastowe włączenie muzyki. Istnieje opcja dokupienia pilota na podczerwień IR PCD-REM, który umożliwia kontrolę wszystkich funkcji urządzeń. Dodatkowo mamy dostępne wyjście Update służące do przesyłu obrazu podczas odtwarzania płyt DVD.

Przechodząc dalej. W kolejnych modelach źródeł dźwięku nie uświadczymy już odtwarzacza płyt CD/DVD, co z jednej strony można uznać za dużą wadę, aczkolwiek w związku z coraz mniejszą popularnością tej formy przechowywania danych, wcale nie powinno być to odczuwalne, szczególnie dla nowo otwieranych lokali publicznych, w których właściciele stawiają na wygodę w postaci używania pendrive’ów, dysków twardych, możliwości bezpośredniego streamingu (Spotify Connect) z internetu oraz odtwarzania wybranej stacji radiowej, niezależnie czy mowa jest o “konwencjonalnej” stacji (FM RDS / DAB / DAB+) czy o radio internetowym. Wszystkie te rzeczy oferuje model PMR4000RMKIII, który określany jest przez producenta jako urządzenie All-In-One, co ze względu na szerokie możliwości, obiektywnie również i my możemy to potwierdzić, aczkolwiek gdyby się czepiać, do miana bycia takim urządzeniem mogłoby być jeszcze doposażone w ten odtwarzacz CD. Dodatkowo poprzez UPnP mamy możliwość sięgnięcia do muzycznych zasobów z lokalnych sieci, zapisanych na komputerze czy dysku NAS. Wspierane są pliki zapisane w formacie wav, mp3, flac oraz wma. Sygnał z urządzenia przesyłany jest na wzmacniacz przy użyciu wyjścia analogowego lub cyfrowego. W zestawie z tym urządzeniem otrzymamy do sterowania pilot na podczerwień, które samo w sobie odbywa się przy pomocy przycisków oraz ekranu LCD, zlokalizowanych na froncie. Co prawda do zdalnego sterowania urządzeniem dostępna jest aplikacja na smartfony - UNDOK, aczkolwiek niekoniecznie zbiera ona dobre opinie wśród użytkowników, więc zapewne jest mało użyteczna, a szkoda.

Na koniec zostały nam dwa modele, również nie wyposażone w odtwarzacz CD. Podobnie jak poprzednicy zostały one zaprojektowane tak, aby działać nieustannie 24/7. Integracja z systemem (przykładowo z kontrolnymi panelami naściennymi) odbywa sie przy użyciu złącz RS232 dostępnych na tyle urządzenia. Na wyposażeniu dostępne są również piloty na podczerwień. Oba urządzenia na pierwszy rzut oka wydają się identyczne, aczkolwiek bliższe spojrzenie ujawnia, że posiadają inną liczbę odbiorników FM. PR1000R jest profesjonalnym radioodtwarzaczem AM/FM RDS z jednym stereofonicznym kanałem wyjściowym. W urządzeniu możemy zapisać maksymalnie 39 stacji radiowych. Natomiast PR4000R jest czterokanałowym radioodtwarzaczem FM RDS, gdzie sygnał odbierany jest przy użyciu jednej anteny, aczkolwiek na każdy kanał możemy kierować muzykę z dowolnej stacji radiowej, a do zapisu częstotliwości tych ulubionych, dostępne jest po 10 presetów.